2016 Top 25
Ohio Governor's Youth Art Exhibit
2018 Winners | 2017 Winners | 2016 Winners | 2015 Winners | 2014 Winners
2013 Winners | 2012 Winners | 2011 Winners | 2010 Winners | 2009 Winners
2008 Winners | 2007 Winners | 2006 Winners | 2005 Winners | 2004 Winners
2003 Winners | 2002 Winners | 2001 Winners | 2000 Winners | 1999 Winners
1998 Winners
Amanda Ba, "Self-Portrait with Sweetie"
Olentangy Orange High School
Annalise Barber, "Phantom"
Finneytown Secondary Campus
Sydney Barth, "Transcendental Meditation"
Wyoming High School
Shyra Benson, "Mind Framework"
Stivers School For The Arts
MaKara Blake, "Boy's Toys"
Stivers School For The Arts
Sarah Burkett, "Nothing Special"
Buckeye High School
Emily Cadle, "Great Grandma Clara"
Ontario High School
Jack Campise, "Changing Cars"
Upper Arlington High School
Alexis Cartwright, "Flower Girls"
Hilliard Davidson High School
Brittany Cramer, "Raku Tower"
Hilliard Davidson High School
Michelle Culley, "Self Portrait"
Buckeye Valley High School
Noah Eckstein, "Why Read?"
Lexington High School
Kevin Elliott, "Different Worlds"
Fort Hayes MEC
Elizabeth Flaugher, "Pissbaby"
Ontario High School
Morgan Ford, "Lifetime"
Miami Trace High School
Lexa Funderburg, "A Week's Worth for a Normal Family"
Olentangy Liberty High School
Mia Heidenreich, "Decay in the Crypt"
Stivers School for the Arts
Chloe Magyari, "Stained Movement"
Upper Arlington High School
Bryce Miller, "The River Flow"
Ontario High School
Nicholas Ooten, "Alone"
Unioto High School
Ryan Ramirez, "Prayer of the Broken Homes"
Springfield High School
David Rummel, "Jupiter Set"
Bryan High School
Ty Scott, "Dillon"
Dublin Jerome High School
Jaret Waters, "Agony"
Copley High School
Nicolas Zara, "Diamonds Dancing"
Ontario High School
 
 
Home |  2018 Dates |  Rules |  Regional Sites |  Forms |  Art Criticism
Advisory Board |  Sponsors |  Scholarships |  Winners |  Exhibition Catalogs

Thad Ricker, Executive Director
197 S. Westmoor Ave., Columbus Ohio 43204
(614) 272-1678 Fax (614) 272-1678

www.govart.org