2019 Top 25
Ohio Governor's Youth Art Exhibit
2019 Winners 2018 Winners | 2017 Winners | 2016 Winners | 2015 Winners
2014 Winners | 2013 Winners | 2012 Winners | 2011 Winners | 2010 Winners
2009 Winners | 2008 Winners | 2007 Winners | 2006 Winners | 2005 Winners
2004 Winners | 2003 Winners | 2002 Winners | 2001 Winners | 2000 Winners
1999 Winners | 1998 Winners
Miles Balfour, "Boy In Orange"
Ft. Hayes Metro Education Center
Miles Callahan, "Peace at Home"
School
Emma Duckham, "Entwined Diversity"
Aurora High School
Mari Emerson, "Cherry Box"
Ontario High School
Selena Zheng, "Rachel"
Logan High School
Erin Furlong, "Slice of Home"
Perrysburg High School
McKenna Grube, "Leather and Braid"
Bryan High School
Jazmin Harkin, "Melusine"
Newark High School
Jennifer Hartman, "Melted Smoke"
Hilliard Bradley High School
Joshua Henderson, "Pride"
Stivers School for the Arts
Gary Holt, "Finale"
Hilliard Davidson High School
Maria Maldonado, "In The Mirror"
Shaker Hts High School
Joshua Mudrick, "Meditations of Autumn"
Upper Arlington High School
Gabe Patterson, "Linear Teapot Set"
Lexington High School
Sydney Powers, "Brown Gold Fish"
Stivers School for the Arts
Samuel Richardson, "Bombs Away"
Loveland High School
Taylor Shineman, "Fleur Elise"
Oakwood High School
Carly Stark, "Commonality"
Orange High School
Kelly Wynveen, "You Clean Up Nice"
Chagrin Falls High School
Zoe Swanson, "Pulp Fiction"
Lexington High School
Kennede Thomas, "Melodic Mess"
Stivers School for the Arts
Cooper Wentz, "Colored Pencil Guitar"
Ontario High School
Brooke Fidler, "Porcelain Life"
Upper Arlington High School
Riley Stasienko, "Human Establishment"
Miami Valley CTC
Katie Whaley, "Disfunctional Rolling Pin"
Wyoming High School
 
Home |  2019 Dates |  Rules |  Regional Sites |  Forms |  Art Criticism
Advisory Board |  Sponsors |  Scholarships |  Winners |  Exhibition Catalogs

Thad Ricker, Executive Director
197 S. Westmoor Ave., Columbus Ohio 43204
(614) 272-1678 Fax (614) 272-1678

www.govart.org